Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pedagogu Ervin Goci rrëfen sulmin te “Astiri”: Ishte aksion terrori për të dhënë shembullin e dhunës (film)

Nga Ejona 0

Pedagogu Ervin Goci flet për përplasjen e ditës së sotme mes banorëve të Astirit dhe efektivëve të policisë.

Goci shprehet se ai sot pa me sy aksin terrori për të dhënë shembull ose spektakël dhune nga qeveria drejt banorëve.

Goci rrëfen gjithashtu se forcat e rendit sot kanë goditur sbanorët me plumba gome në këmbë dhe me gaz lotsjellës direkt në trup.

“Kishte njerëz me hundë të thyer, duhej të rrije me një këmbë aq shumë njerëz kishte. Momenti që ata nisën aksionin, banorët filluan të godisnin me gurë në njëmoment kur në rrugë kalonin njerëz dhe familje.

Nuk kishte aksion policie, por një aksion terrori për të dhënë shembull ose spektakël dhune për të dhënë efekt te njerëzit. Nuk e kanë idenë se çfarë do të thotë aksion policie apo shte ligjor.

Më morën një herë, më lëshuan. Pastaj erdhi urdhëri i dytë, që ishte i tmerrshëm se morën këdo që ishte në rrugë.”, rrëfeu pedagogu përballë gazetarit Bled Marku në Syri.net.

Edicioni i lajmeve në SYRI TV Ora 18:00/I ftuar aktivisti Ervin Goci i cili u dhunua nga policia gjate aksionit per shembjen e banesave

Edicioni i lajmeve në SYRI TV Ora 18:00/I ftuar aktivisti Ervin Goci i cili u dhunua nga policia gjate aksionit per shembjen e banesave

Publiée par SYRI.net sur Mardi 12 novembre 2019

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej