- Advertisement -

TAG

banoret e unazes

“Një banor i Unazës ka humbur jetën”, Pampuri sqaron deklaratën: Shkela etikën. Isha shumë e përfshirë emocionalisht

Ish- deputetja, Oriola Pampuri ka reaguar pas deklaratës së bërë mëngjesin e sotëm, se një banor i Unazës ka humbur jetën. E ftuar në ABC...

Pedagogu Ervin Goci rrëfen sulmin te “Astiri”: Ishte aksion terrori për të dhënë shembullin e dhunës (film)

Pedagogu Ervin Goci flet për përplasjen e ditës së sotme mes banorëve të Astirit dhe efektivëve të policisë. Goci shprehet se ai sot pa me...

Banorët në protestë te Unaza: Bashkë për të bërë ndryshimin, shtëpia jonë është jeta jonë

Banorët e Unazës së Re gjatë protestës së mbrëmjes së sotme janë shprehur se ka ardhur koha që të vendosin fatet e tyre. Ata shprehen...

Thirrjet e protestuesve te Unaza e Re: Ikni, na lini rehat! Jeni turp i botës

Si çdo mbrëmje, banorët e Unazës së Re kanë dalë sonte në protestë kundër prishjes së banesave. Protestuesit shprehen të bindur se nuk do të...

Rehabilitimi i segmentit rrugor/ Qeveria shpronëson banorët e Unazës së Re

Qeveria shqiptare ka miratuar fondin për shpronësimin e banorëve të Unazës së Re, që preken nga rehabilitimi i segmentit nga Pallati me Shigjeta tek...

Latest news

“Basha po bën fushatë moderne”, Gjekmarkaj: Rama i frikësuar nga humbja

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar fushatën zgjedhore në Shqipëri, mesazhin e Merkel për negociatat si dhe opinionin paraprak të Komisionit të Venecias për ndryshimet...

Shifra rekord/ 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut vijon të jetë një zonë e kuqe sa i përket situatës së Covid-19. Në 24 orët e fundit, Institucioni Shëndetësor në shtetin...

Tiranës i mohohet penallti, derbi me Partizanin mbyllet pa fitues

Supersfida e javës së 6-të e Kategorisë Superiore, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit nuk ka prodhuar fitues. Pavarësisht se të dy skuadrat kishin...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

Italia nuk gjen qetësi/ Shifra të frikshme viktimash dhe të infektuarish për 24-orë

Situata e pandemisë në Itali vijon të përkeqësohet ku shifrat ditore po kapin nivele të frikshme. Vetëm gjatë 24-orëve të fundit në vendin fqinj...
- Advertisement -