Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pedagogu: Endri Fuga mori 13 milionë lekë nga fondi i ekselencës

Nga Media 0

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ka deklaruar se drejtori i komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga dhe se bashkë me dy persona të tjerë kanë marrë rreth 130 mln lekë të vjetra për një vit nga fondi i ekselencës.

Mehmeti, i ftuar në emisionin “360 gradë”, shtoi se me këtë shumë mund të ishin mbështetur mbi 3 mijë studentë.

Ky është fondi i ekselencës. Kjo është përgjigja që ka ardhur nga Ministria. Fondi i ekselencës në total është 149 mln. Në vitet 2014-2018, nga të cilët kanë përfituar nënpunës civilë të administratës shtetërore. Kush janë këta? Në vitin akademik 2015-2016, zoti Endri Fuga. Tre veta kanë përfituar 13 milionë lekë, 132 milionë lekë të vjetra. Janë 3 mijë studentë që t’i mund t’i përkrahje me tarifën. Është ndryshuar ligji posaçërisht për t’i hapur rrugë nëpunëse civilë në kurriz të studentëve”, tha ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej