Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

PD vendos sot për datën e protestës

Nga Media 0

Partia Demokratike so të mbledhë këtë të martë Kolegjin e Kryetarëve, një organ i ri i partisë, për të diskutuar mbi datën dhe organizimin e protestës që do të zhvillohet nga opozita.

Vendimi i Kryesisë u bë i ditur nga Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi.

Gazment Bardhi: Sot kryesia ka diskutuar mbi strategjinë e protestave që do të ndjekë PD dhe opozita për realizimin e kësaj vendimmarrje të këshillit kombëtar. Vendimi i kryesisë së PD është që nesër në 11 të thërrasë mbledhjen e kolegjit të kryetarëve, një organ i ri statutor i PD, për të diskutuar paraprakisht mbi strategjinë e protestave dhe më pas gjatë pasdites do të ketë një mbledhje të kryesisë së PD mbi detajet dhe strategjinë e protestave që do të ndjekë opozita. Nesër do të diskutohet forma e protestës, data e protestës dhe të gjitha detajet. Nuk ka një vendim për datën, do të mblidhet kolegji i kryetarëve dhe nesër do të jepen detaje për datën dhe orën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej