Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas Tiranës, marshim edhe në Korçë “Për fëmijërinë e Vjedhur” (Film)

Nga Klodiana 0

Rasti i rëndë i abuzimit  seksual me të 15-vjeçaren në Babrru, nga roja i shkollës ku ajo arsimohej, ka shkaktuar reagime të forta qytetare dhe tubime jo vetëm në Tiranë, por edhe në qytete të tjera të Shqipërisë.

Ditën e sotme janë mbajtur protesta edhe në Korçë, ku mësohet se qytetarët kanë dënuar me forcë dhe kanë marshuar kundër këtyre fenomeneve.

Në këtë mënyrë ata kanë kërkuar  forcimin e dënimit për abuzuesit.

Me moton e njëjtë si në Kryeqytet “Për Fëmijërinë e Vjedhur”, qytetarët në Korçë kanë dalë në protestë në sheshin e qytetit, ku vajzat dhe gratë kanë mbajtur pankarta në duar./abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej