Pas Rrugës së Borshit, dy vjet pas ndërtimit nga “Salillari”, shkatërrohet rruga Skrapar-Përmet (film)

Duhet të lëçisni

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoro Nrekiq. Mësohet se në pranga kanë rënë edhe katër punonjës të tjerë të administratës. Bëhet me dije se...

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, zbulohet sms-ja

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe. Raportohet se avokati i Shullazit është kërcënuar me sms. Rasti është denoncuar nga vetë ai në policinë e...

Pandemia, 5,172 raste aktive me koronavirus në Kosovë

5,172 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është...

Mitsotakis merr dozën e dytë të vaksinës

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka marrë dozën e dytë të vaksinës, mëngjesin e kësaj të hëne. Kryeministri u vaksinua në spitalin “Attikon” pak pas orës...

Edi Rama e do shumë Salillarin. As gruan e tij nuk e ka puthur në publik, por sipërmarrësin në fjalë e mbyt me puthje.

Pas shembjes së rrugës së Borshit, një tjetër surprizë e hidhur vihet re në rrugën Çorovodë-Përmet. Rreth 2 vjet më parë kompania përuroi me bujë dhe pompozitet aksin e parë të kësaj rrugë 5 km të gjatë. Pas kaq kohësh rruga nuk ka më të njëjtën pamje. Duket se punimet pa standarde kanë bërë që ajo të pësojë rrëshkitje të mëdha dhe të ketë dëmtime të bazamentit. Dhe për këtë kompania e puthur “Salillari” nuk ka marrë asnjë përgjegjësi.

Denoncimi është bërë nga drejtuesi politik i LSI-së në Qarkun e Beratit, Ardit Çela.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoro Nrekiq. Mësohet se në pranga kanë rënë edhe katër punonjës të tjerë të administratës. Bëhet me dije se...

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, zbulohet sms-ja

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe. Raportohet se avokati i Shullazit është kërcënuar me sms. Rasti është denoncuar nga vetë ai në policinë e...

Pandemia, 5,172 raste aktive me koronavirus në Kosovë

5,172 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është...

Mitsotakis merr dozën e dytë të vaksinës

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka marrë dozën e dytë të vaksinës, mëngjesin e kësaj të hëne. Kryeministri u vaksinua në spitalin “Attikon” pak pas orës...

Basha kujton Pjetër Arbnorin: Nuk bëri kurrë kompromis me të keqen, politikan i rrallë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka kujtuar politikanin e njohur Pjetër Arbnori. Përmes një statusi në “Facebook”, Basha shprehet se Arbnori nuk bëri kompromis asnjëherë...