Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas ç’dekretimit të 30 qershorit/ Meta takohet me krerët e partive opozitare për caktimin e një date të re për zgjedhjet

Nga Ejona 0

Pas anullimit të zgjedhjeve të 30 Qershorit, Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e një date të re për zgjedhjet.

Sipas burimeve takimet e para do të zhvillohen pasditen e sotme në orën 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë.

Mësohet se takimet do të nisin fill pas vizitës në Kosovë, ku Presidenti Meta do të marrë pjesë në festimet e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Kujotjmë se disa ditë më parë presidenti Meta firmosi anullimin e zgjedhjeve pa afat pasi sipas tij, në këtë situatë në të cilën ndodhet vendi, këto zgjedhje mund të sjellin destabilitetin e vendit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej