Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Në ankth nga provimi i dytë i maturës shtetërore, humb ndjenjat nxënësja maturante

Nga Ejona 0

Sot zhvillohet provimi i dytë i maturës shtetërore në lëndën e letërsisë. 34 200 maturantë pritet ti nënshtrohen sot provimit i cili ka nisur në orën 10:00 dhe pritet të përfundojë në orën 12:30 minuta.

Ndërkohë një maturante e Gjimazit “Ismail Qemali” në Tiranë ka humbur ndjenjat gjatë kohës që priste për t’u futur në provim.

Menjëherë është thirrur ambulanca e cila ka mbërritur në ambjentet e shkollës por sipas informacioneve i është dhë ndihmë mjekësore brenda ambienteve të gjimnazit dhe maturantja është futur në provim.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej