- Advertisement -

TAG

provimi i letersise

A e di ministria e Arsimit se Shqipëria nuk rrethohet nga oqeane?!

Nga Artan Fuga A e di ministria e arësimit se Shqipëria nuk rrethohet nga oqeane !!! Gomarlliqet e pyetjes të 11 të testit të maturës shtetrore...

Protesta e maturantëve/ Reagon drejtorja e QSHA-së: Pyetjet e provimve as janë jashtë programit dhe as kanë gabime shkecore

Rezana Vrapi, drejtore e Qendrës së Shërbimeve Arsimore thotë se protestat e maturantëve kanë bërë që të rishikojnë testin e Gjuhë-Letërsisë. Në Euronews ajo...

Provimi i Letërsisë/ Reagon vajza e Lasgush Poradecit: Ata që kanë bërë tezën, komplet injorantë

Vajza e Lasgush Poradecit, Marie Lasgush Poradeci, ka reaguar rreth provimit të Letërsisë që u bë një ditë më parë duke u shprehur se...

Testi i maturës si barcaletat e Shvejkut/ PDIU: Një tjetër eksperiment me maturantët tanë!

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet mbështet pa asnjë rezervë protestën që u zhvillua ditën e sotme nga maturantët para Ministrisë së Arsimit. PDIU deklaron se...

Në ankth nga provimi i dytë i maturës shtetërore, humb ndjenjat nxënësja maturante

Sot zhvillohet provimi i dytë i maturës shtetërore në lëndën e letërsisë. 34 200 maturantë pritet ti nënshtrohen sot provimit i cili ka nisur...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -