- Advertisement -

TAG

zgjedhje

BE sanksionon 20 zyrtarët bjellorus që manipuluan zgjedhjet. A është Lukashenko pjesë e listës së zezë?

Situata e manipulimit të proçesit zgjedhor në Bjellorusi, ka bërë që Ministrat e Jashtme e Bashkimit Europian të sanksionojë 20 zyrtarë të Bjellorusisë të...

Ligji dhe skemat!

Nga Mentor Kikia Në lojë janë tri skuadra, PS dhe dy opozitat, PD + LSI dhe opozita parlamentare. PS po dikton ligje që ta favorizojnë...

Sokol Sadushi zgjidhet zv/kryetar i Gjykatës së Lartë, do ushtrojë kompetencat e kryetarit

Sokol Sadushi është zgjedhur zëvendëskryetar i Gjykatës së Lartë. Vendimi në fjalë u mor gjatë ditës së sotme, në mbledhjen e përgjithshme të gjyqtarëve...

“Partia Socialiste u shkërmoq!”, ish-deputeti: PD do t’i fitojë këto zgjedhje!

Ish-deputeti Klevis Balliu thotë se Partia Demokratike do të fitojë zgjedhjet e ardhshme, pavarësisht çdo loje që sipas tij do të bëjë kryeministri Rama.  Balliu...

Zgjedhjet në Luginën e Preshevës/ Arifi: Votoni listën e përbashkët të partive shqiptare

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi ka ftuar qytetarët shqiptarë në Luginë të Preshevës, që të votojnë për listën e përbashkët të pesë...

“Qeveria kujdestare“, zbardhet propozimi i plotë i Opozitës

Opozita e Bashkuar ka dorëzuar në Këshillin Politik të gjitha propozimet për reformën zgjedhore. Mësohet se pjesë e këtyre propozimeve janë edhe qeveria kujdestare për...

Përse Albin Kurti duhet të shkojë sërish në zgjedhje

Nga Nertil Agalliu Pavarësisht se Albin Kurti dhe partia e tij, Lëvizja Vetëvendosje kanë fituar zgjedhjet e fundit në Kosovë, ai nuk mund të qeverisë...

Dorëheqja e Zaev/ Kuvendi voton pro qeverisë teknike në Maqedoninë e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka votuar pak minuta më parë me 101 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim qeverinë teknike që do...

Basha: Nuk na tremb Rama! Gati të përballem me të në zgjedhje (film)

Kreu i PD Lulzim Basha në një intervistë ekskluzive për gazetarin Osman Stafa e News24 deklaron për herë të parë se nuk e ka problem...

Zgjedhjet/ Presidenti Meta: Dje Kosova i tregoi botës një shembull të demokracisë në rritje

Presidenti i Republikës Ilir Meta uron qytetarët e Kosovës dhe klasën politike që nëpërmjet zgjedhjeve që u mbajtën ditën e djeshme sollën një shembull...

Latest news

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

Konflikti Greqi-Turqi, Mike Pompeo vizitë dy ditore në Athinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën në datat 25-27 shtator. Pompeo do të zhvillojë një takim me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis ku...
- Advertisement -