Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Partizani feston titullin para syve të Tiranës (film)

Nga Klodiana 0

Partizani shpallet zyrtarisht Kampion i Shqipërisë. Fitorja 2-1 në derbin e kryeqytetit i ka dhuruar “Të Kuqve” titullin e 16-të kampion në Kategorinë Superiore pas plot 26 viteve pritje.

Skuadra e udhëhequr nga trajneri Skënder Gega ka qenë e pandalshme për bardheblutë, dhe gjithashtu e pandikueshme nga luhatjet e Kukësit në anën tjetër, që fillimisht përmbysi avantazhin e Luftëtarit, për të lëshuar në fund gjithçka në favor të gjirokastritëve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej