Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Papa Françesku thirrje besimtarëve: Largoni egoizmin, pandemia duhet të zgjojë dëshirën për të shërbyer

Nga Ejona 0

Papa Françesku i ka bërë thirrje besimtarëve katolikëve, që të lejojnë pandeminë e koronavirusit që të zgjojë tek ata dëshirën për të shërbyer dhe për të bërë mirë.

“Në këtë kohë pandemie, narcisizmi, thënë ndryshe tendenca për të menduar vetëm për nevojat tona, të qënit indiferentë ndaj të tjerëve dhe mospranimi i mangësive dhe gabimeve tona është tërësisht i gabuar.

Zot na çliro nga paraliza e egoizmit dhe zgjo tek ne dëshirën për të shërbyer, për të bërë mirë. Edhe më e keqe se kjo krizë është tragjedia e shkatërrimit duke u mbyllur në veten tonë”, përfundoi Ati i Shenjtë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej