Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pamje rrënqethëse nga koronavirusi në Ekuador/ Trupa të pajetë nëpër kuti kartoni si arkivole (foto+film)

Nga Ejona 0

Pamje vërtet të tmerrshme vijnë nga Ekuadori, si rezultat i përhapjes së pandemisë së covid-19.

Trupa të pajetë po lihen në cep të rrugës me shpresën se autoritetet përgjegjëse do t’i largojnë. Të paktën 150 kufoma mbetën në rrugë e disa u mbajtën në shtëpitë e të afërmve në Guayaquil.

Njerëzit kanë menduar se autoritetet rrugore do t’i zhvendosnin trupat e pajetë, por kjo ka zgjatur më shumë se tre ditë, për shkak të ‘prapambetjes’.

 

Banorët u detyruan madje të përdorin kuti kartoni si arkivole ndërsa numri zyrtar i vdekjeve në Ekuador është 172, me të paktën 3.500 raste të konfirmuara.

 

Nënkryetari i Ekuadorit Otto Sonnenholzner kërkoi falje pasi banorët postuan imazhe dhe video të kufomave në mediat sociale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej