Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Paloka: “Konia e Ramës” ka thirrur prap në ndihmë 21 janarin

Nga Klodiana 0

Numri dy i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar lidhur me deklaratat e zv/kryeministrit Erion Braçe, të cilin në reagimin e tij e quan “kone të Edi Ramës”.

“Konia e Ramës që i njeh mirë bandat e krimit nga frika e pushtetit që po i ikën ka thirrur prap në ndihmë 21 janarin. Po akoma nuk i kanë sqaruar shqiptarët pse . Edi Rama që më 19 janar 2011 bënte thirrje për “të kaluar mbi kufoma”, sapo mori pushtetin, gardistin e “grupit të zjarrit” e bëri drejtor të OSHEE , kryetar të PS në Mat dhe tani kandidat të PS-së për Bashkinë Mat.” shkruan Paloka në facebook.

Statusi i Edi Palokës:

Konia e Ramës që i njeh mirë bandat e krimit nga frika e pushtetit që po i ikën ka thirrur prap në ndihmë 21 janarin.

Po akoma nuk i kanë sqaruar shqiptaret pse. Edi Rama që më 19 janar 2011 bënte thirrje për “të kaluar mbi kufoma”, sapo mori pushtetin, gardistin e “grupit të zjarrit” e bëri drejtor të OSHEE , kryetar të PS në Mat dhe tani kandidat të PS-së për Bashkinë Mat.

Pyetjet që lindin natyrshëm sot janë; cili është shërbimi që ky gardist i ka bërë Ramës me 21janar? Pse u shpërblye gardisti i grupit të zjarrit të 21 janarit kaq fort nga Edi Rama?

Shqiptarët e kanë sot të qartë kush shkel mbi kufoma për pushtet e kush po kërkon që qytetarët të diktojnë pushtetin e tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej