Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pak para proteste, nis grumbullimi i protestuesve tek selia e PD-së (foto)

Nga Klodiana 0

Ka nisur grumbullimi i protestuesve tek selia e PD-së, për protestën  e opozitës e cila zhvillohet pasditen e sotme, pavarësisht kushteve të këqija atmosferike.

PD ka shpërndarë për protestuesit edhe çadra me mbishkrimin “Rama Ik” , kjo për shkak të kushteve jo të përshtatshme të motit ditën e sotme. Po ashtu nga pamjet vihet re se në protestë të pranishëm janë edhe fermerë, të cilët kanë marrë me vete bidonat e qumshtit, për të cilat nuk dihet nëse do t’i përdorin më vonë në shenjë proteste.

Kujtojmë se kjo është protesta e 3-të masive që zhvillon opozita e bashkuar pas asaj të 16 Shkurtit dhe të 16 Marsit, pas vendimit për të djegur mandatet e deputetëve.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej