Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Padia e Ramës për Haradinaj/ Pandi Majko: Vllau si shkjau! (film)

Nga 27.al 0

“Ne jemi vllau dhe vllau edhe falenderohet, edhe nuk falenderohet. Po a të mërzit ndonjëherë vllau? Edhe të mërzit, prandaj është vëlla. Si i thoni ju në Kosovë, kur ta sjell ndonjëherë në majë të hundës vllau..: Vllau si shkjau!”.

Kështu është shprehur Pandeli Majko, duke bërë një koment në lidhje me “armiqësinë” e hapur që Edi Rama ka nisur ndaj kryetarit të qeverisë Ramush Haradinaj.

Pandi Majko tha se shqiptarët e Kosovës i falenderonin shqiptarët e Shqipërisë për ç’ka bënë në vitin 1999, por sipas tij “vëllai nuk falenderohet, se prandaj është vëlla, që të japë dorën në ditë të vështirë”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej