Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Operacioni “Anti-Skifter”/ Për 3 vite 25 vjedhje në Gjermani, bie në pranga 27 vjeçari dibran

Nga Ejona 0

Policia e Shtetit në bashkëpunim me autoritetet gjermane ka arrestuar një 27-vjeçar nga Dibra të akuzuar për dhjetëra vjedhje në një zonë në Gjermani.

Gjatë operacionit të koduar “Ant -Skifter” u bë identifikimi, kapja dhe ndalimi i shtetasit shqiptar, A.L, 27 vjeç, lindur në Dibër dhe banues në Durrës.

Ky shtetas ishte person i shpallur person në kërkim europian, pë rvjedhje dhe falsifikim të letërnjoftimeve.

Ai në bashkëpunim me persona të tjerë ka kryer rreth 25 vjedhje banesash në rajonin Bochum, Gjermani, ku kanë përvetësuar sasi të konsiderueshme parash, bizhuteri, orë të markave të shtrenjta, paisje elektronike etj.

Goditja e këtij grupi kriminal u publikua edhe në mediat Gjermane, duke cituar prokurorët dhe oficerët e Policisë Gjyqësore Gjermane, se Shqipëria prej disa vitesh po vepron me forcë kundër krimit të organizuar dhe sidomos krimit të organizuar kundër pronës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej