- Advertisement -

TAG

vjedhje

Zgjedhjet në Amerikë/ Joe Biden e sheh më afër Shtëpinë e Bardhë. Donald Trump akuzon për vjedhje. Ja kur mund të kemi një rezultat

48 orë pas mbylljes së kutive të votimit Joe Biden e sheh më afër Shtëpinë e Bardhë. Ai po rekuperon vota në Georgia, ku...

Një fjalë e fundit për Vilmën…

Nga Mesila Doda Ka marrë dhe kjo stilin e Ramës e i bie atij argumenti që i shkon për shtat... Jo Vilma, nuk të kanë inat...

Kosovë/ Polici vidhte sendet e sekuestruara

Një zyrtar i policisë së Kosovës është arrestuar pasi është kapur duke vjedhur sende të sekuestruara nga policia. Zyrtari i arrestuar është polic serb, përgjegjës...

50 mijë euro/ Vjedhje spektakolare në Fier, si e mashtroi sy për sy i huaji kambistin (film)

Një vjedhje spektakolare ka nddhur pak ditë më parë në Fier. Mësohet se ngjarja ka ndodhur më 11 shkurt dhe nuk është raportuar nga...

Dhunë në familje dhe vjedhje, arrestohen 7 persona në Tiranë

Gjatë 24 orëve të fundit, nga strukturat e DVP Tiranë janë ndaluar dhe arrestuar 7 shtetas të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale...

Hynë me çadra dhe dolën me çantat plot: Hajdutët bënë “kërdinë” në Fier

Policia e Fierit ka vendosur shpërblim për grabitësit në Fier. Grabitësit tentuan dy ditë më parë të vidhnin banesën e një 40-vjeçareje, në rrugën...

Grabitje në Fier/ Persona të maskuar marrin nga banesa e 40 vjeçares bizhuteri dhe para

Një grabitje me maska ka ndodhur ditën e sotme në qendër të qytetit të Fierit një banesë. Burime të policisë bëjnë me dije se banesa e...

Tentoi të vidhte një banesë në Shkodër, arrestohet në flagrancë 36 vjeçari

Sot është arrestuar në flagrancë një 36 vjeçar teksa tentoi të vidhte një banesë në Shkodër. Bëhet me dije se në pranga ka rënë 36...

Denoncimi i qytetarit: Kryetari i PS-së vjedh ndihmat e mbledhura e tërmetit dhe i shet në market

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjete sociale një tjetër denoncim të qytetarëve në lidhje me situatën pas tërmetit. Një qytetar denoncon se janë...

Vidhnin bizhuteri dhe sende me vlerë, arrestohen në flagrancë në Milano dy grabitësit shqiptarë (foto)

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane në Milano pasi akuzohen për vjedhjen e sendeve me vlerë si ora, stilolapsa, para etj. Mësohet...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -