“Nuk respektoi rregullat ndaj Covid-19”, Rama reagon ashpër ndaj Bashës: Mos merrni shembullin e tij (live)

0
146

Kryeministri Edi Rama pasditen e sotme gjatë komunikimit live ka reaguar për takimin e Bashës me biznesin në Durrës dhe mbështetjen e tij për aktivistët e Teatrit Kombëtar.

Rama e cilëson të papranueshme sjelljen e tij në këtë situatë kur të gjithë janë të rrezikuar nga koronavirusi.

“Ajo që ndodhi me PD në Durrës dhe ajo që ndodhi mbrëmë në ashtu quajtin shesh të mbrojtjes së identiteti kulturor. Është përtej cdo koncepti dhe ka gjëra të përcaktuara me ligj njësoj për të gjithë, që do të funksionojnë edhe për kryetarin e PD dhe këdo që thyen ligjet. këtu problemi është cfarë pasojash mund të kemi nga këto grumbullime e sjellje të papërgjegjshme. Prandaj mos merrni shembullin e kryetarit të PD. Mund të jeni në simpati të plotë me qëndrimin e tij, por jo me sjelljen e tij. E papranueshme”, shprehet Rama.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/803175863543542/

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.