Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Nuk harrojmë Mitrush Kutelin”/ Blendi Fevziu ngjitet në skenën e Teatrit Kombëtar

Nga Klodiana 0

Për nder të figurës intelektuale iluministe, Mitrush Kuteli, do të organizohet një aktivitet me të ftuar  që do të flasin dhe interpretojnë pjesë nga krijimtaria e tij.

Pjesë e këtij aktiviteti është edhe gazetari Blendi Fevziu i cili do ngjitet në skenën e Teatrit Kombëtar.

Postimi i plotë

Mitrush Kuteli. Ai që tha e bëri shumë pa u ndjerë.

Duhet ti rikthehemi figurave gati të harruara, tek të cilat gjejmë gjithmonë çka të mësojmë për vete dhe për ata që do të vijnë. Kuteli i ka këto dimensione. Për nder të kësaj figure intelektuale iluministe, do të organizohet një aktivitet me të ftuar të nderuar që do të flasin dhe interpretojnë pjesë nga krijimtaria e tij. Skena e magjishme e këtij teatri ka parë e dëgjuar shumë në këto vite cmëndurie. Kjo skenë sot do flasë me gjuhën e tij. Të ftuarit janë Nasho Jorgaqi, Justina Aliaj, Naun Shundi, Blendi Fevziu, Edmond Budina. Moderatore Raimonda Shundi. Ju ftojmë të jeni pjese e eventit tonë .

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej