Një në 1,000 amerikanë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit

Duhet të lëçisni

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon kualicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Të paktën 339,921 amerikanë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19, deri në orën 14.00 të së dielës. Popullsia amerikane aktualisht është 330,753,142, sipas Census.gov.

Qendra e Universitetit Johns Hopkins regjistroi vdekjen e parë nga Covid-19 më 29 shkurt në shtetin e Uashingtonit. Dy raste të mëparshme në Kaliforni u konfirmuan pas vdekjes se ishin me koronavirus, më vonë gjatë pranverës.

Më poshtë, një ndarje se si ka përparuar numri i të vdekurve që nga ajo kohë:

SHBA raportoi 10,000 vdekje totale më 4 prill

Më vonë atë muaj, SHBA raportoi 50,000 vdekje totale më 23 prill

84 ditë pas vdekjes së parë, SHBA tejkaloi 100,000 vdekje në 23 maj

121 ditë më vonë, SHBA tejkaloi 200,000 vdekje në 21 shtator

84 ditë më vonë, SHBA tejkaloi 300,000 vdekje në 14 dhjetor

11 ditë më vonë, SHBA tejkaloi 330,747 vdekje totale në 26 dhjetor – Një në 1,000 amerikanë humb jetën nga Covid-19.

Ndërkohë, gjithsej 9,547,925 doza vaksinash janë shpërndarë dhe 1,944,585 doza të para janë administruar, sipas faqes së internetit të Qendrave të SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Infektive.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon kualicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Ndryshon ligji në Gjermani: Postierët mund të hapin paketat në rast u duken të dyshimta

Gjermania ndryshon ligjin për Shërbimin Postar dhe detyron postierët që t’i dorëzojnë në polici paketat që u duken të dyshimta. Organeve të policisë dhe të...