Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një ditë para protestës/ Tritan Shehu takim me qytetarët dhe degët e PD-së në Gjirokastër

Nga Ejona 0

Një ditë para protestës kombëtare të opozitës, ish-deputeti Tritan Shehu ka zhvilluar disa takime me qytetarë të qarkut të Gjirokastër dhe degët e PD.

Në një postim në Facebook, Shehu shprehet se në të gjitha takimet Gjirokastër, Memaliaj, Tepelenë, Përmet e Këlcyrë konstatoi një frymë të lartë mobilizimi për të vazhduar pa u lëkundur aksionin politik.

Postimi i plotë:

Qarku i Gjirokastres neser ne protesten e madhe me pjesemarje dhe vendosmeri me te larte se cdo here.

Nga te gjitha takimet e ndryshme qe realizova ne Gjirokaster, Memaliaj, Tepelene, Permet e Kelcyre, konstatova nje fryme te larte vendosmerie, mobilizimi per te vazhduar pa u lekundur aksionin e madh politik, ne mbrojtje te demokracise e vlerave tona Perendimore.

Te gjitha deget gjithashtu paraqiten me nje nivel te lavderueshem organizativ, duke ju pergjegjur keshtu vullnetit te antaresise, mbeshtetesve e banoreve ne terresi.

I falenderoj dhe i inkurajoj te gjithe keta njerrez fisnike, per pjesemarjen e tyre aktive apo per mbeshtetjen e shume llojeshme qe po i japin kesaj levizje te madhe, pikerisht per tju kundervene autokracise, deformimin te demokracise, varferise, arrogances se pushtetit etj, per te rivendosur parimet europiane e zhvillimet drejt prosperitetit te vendit.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej