Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Britani, kryeministrja Theresa May pritet të japë sot dorëheqjen (live)

Nga Ejona 0

Kryeministrja britanike, Theresa May pritet të japë sot dorëheqjen.

BBC njoftoi se kryeministrja pritet të japë një datë për largimin e saj nga Doëning Street si dhe për zgjedhjen e pasardhësit të saj.

Dorëheqja e May vjen nga presioni pas një reagimi nga deputetët e saj kundër planit të fundit të saj për BREXIT, për të cilin u hodhën poshtë tre herë marrëveshjet e May me BE-në.

Me shumë gjasa, 10 qershori pritet të jetë data e fillimit të garës zyrtare për lidershipin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej