Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I dënuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 1 vit burg, arrestohet në Vlorë 29 vjeçari

Nga Ejona 0

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në kaudër të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim në Vlorë.

Shtetasi me inicialet R.D., banues në Vlorë është arrestuar për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe nunicioneve”.

Njoftimi i Policisë:

Në vijim të punës intensive për kapjen e personave në kërkim, policia ka bërë ndalimin e shtetasit:

D., 29 vjeç, banues në Vlorë.

Ndalimi i këtij personi u bë për arsye se 29 vjeçari ka qenë në kërkim për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe nunicioneve”.

Vepra penale për të cilat Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda me vendimin nr.122 të vitit 2014, e ka dënuar me rreth 1 vit burgim

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej