“Nga shtatori do të ulet në gjunjë dhe ne janar mund të shtrihet për tokë. Injoranti i Surrelit nuk kupton asgjë”, Kastriot Islami ngre alarmin

Duhet të lëçisni

Koronavirusi i mori jetën, vajza 26-vjeçe nga Mati me sëmundje të tjera, ishte shtruar te COVID-2

Sot u shënuan 5 humbje jete dhe 833 raste të reja me koronavirus. Mes 5 viktima është një vajzë 26-vjeçe,raportohet se vajza që humbi...

Rruga e vjetër Vlorë-Fier e lënë në harresë, banorët: Mungesa e sinjalistikës sjell aksidente

Kjo është Rruga e vjetër nacionale Vlorë-Fier. Dikur mjaft e frekuentuar. Prej momentit kur nisi frekuentimin e saj autostrada Levan-Vlorë, ky aks është lënë...

Përmbytjet, asnjë plan për të dëmshpërblyer fermerët në Lezhë

Shirat e javëve të fundit në shumë zona të Qarkut të Lezhës kanë përmbytur të mbjellat e fermerëve. Fushat e Zadrimës, Torovicës, Spitenit dhe...

Monitorim me dron nga ajri, gjobiten 688 qytetarë në Berat

Në 3 javët e para të këtij viti janë vendosur 688 gjoba për shkelje të Kodit Rrugor dhe 247 gjoba për mosvendosjen e maskës. Policia...

Ish-anëtari i kryesisë së Partisë Socialiste, Kastriot Islami, përmes një statusi në facebook ka pasqyruar situatën e vështirë ekonomike në të cilën ndodhet vendi. Sipas tij borxhi publik është fryrë aq shumë, saqë ekonomia jonë e brishtë që nuk prodhon asgjë, do ta ketë të vështirë ta shlyejë dhe në të ardhmen. Islami thekson në mënyrë figurative se ekonomia shqiptare në shtator do të ulet në gjunjë dhe në janar 2021 do të shtrihet për tokë, duke ngritur në këtë mënyrë alarmin se qeverisja e Ramës po e çon vendin drejt një humnere ekonomike.

Postimi i plotë: Shqiperia eshte ne humnere ekonomikisht… Borxhi eshte me i madh se PBB… qe do te thote se nese dikush prodhon dicka dhe fiton 100 leke atehere atij nuk i mbetet asgje per te ngrene se ka borxh 120 leke… Dikush do te thoshte qe edhe Tito me shoke me borxhe e shtyne, keshtu do ta shtyje edhe Rama…Se gjate dikatures shqiptaret fituan imunitet nga varferia, prandaj shqiptaret e pranojne Ramen….JO..JO…JO…! Kjo nuk eshte e verte plotesisht se eshte kaluar pragu i aftesise si per te shlyer borxhin ashtu edhe per te mbajtur mbi kurriz nje borxh e varferi kaq te madhe…!

Shqiperia nuk ka asnje mundesi per te dale nese borxhi i afrohet apo tejkalon PBB se aktualisht nuk prodhon asgje…dhe nuk konkuron dot me asgje… madje as me burime njerzore sepse Rama ka detyruar te emigrojne te rinjte energjike dhe trurin e vendit, pra te arsimuarit e te aftet…Duke filluar nga shtatori vendi do te ulet ne gjunje dhe ne janar 2021 mund te shtrihet edhe per toke…! Gjendja sot eshte alarmante dhe “injoranti” i Surrelit ose nuk kupton asgje ose poshtersisht po e rrokullis vendin thelle e me thelle ne humnere duke ju bere te qarte se “pas meje do te behet kiameti’…Hapni syte dhe veproni sa me shpejt, ndonese eshte vone..Lereni teorite e reagimet teorike e te sterholluara….

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Koronavirusi i mori jetën, vajza 26-vjeçe nga Mati me sëmundje të tjera, ishte shtruar te COVID-2

Sot u shënuan 5 humbje jete dhe 833 raste të reja me koronavirus. Mes 5 viktima është një vajzë 26-vjeçe,raportohet se vajza që humbi...

Rruga e vjetër Vlorë-Fier e lënë në harresë, banorët: Mungesa e sinjalistikës sjell aksidente

Kjo është Rruga e vjetër nacionale Vlorë-Fier. Dikur mjaft e frekuentuar. Prej momentit kur nisi frekuentimin e saj autostrada Levan-Vlorë, ky aks është lënë...

Përmbytjet, asnjë plan për të dëmshpërblyer fermerët në Lezhë

Shirat e javëve të fundit në shumë zona të Qarkut të Lezhës kanë përmbytur të mbjellat e fermerëve. Fushat e Zadrimës, Torovicës, Spitenit dhe...

Monitorim me dron nga ajri, gjobiten 688 qytetarë në Berat

Në 3 javët e para të këtij viti janë vendosur 688 gjoba për shkelje të Kodit Rrugor dhe 247 gjoba për mosvendosjen e maskës. Policia...

GJKKO lë në burg turkun me nënshtetësi shqiptare të ekstraduar nga Bullgaria

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur zbatimin e masës së sigurimit arrest në burg për të ekstraduarin nga Bullgaria,...