Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nga “Rama ik” në “Rama mik”, opozita parlamentare: Nuk votojmë një dokument që na vjen i gatshëm

Nga Klodiana 0

Opozita parlamentare ironizon uljen e PD-së në tryezë me socialistët, duke thënë se nga “Rama ik”, tashmë Basha shkoi në “Rama mik”.

Në prononcime për “ABC News”, deptuetët e rinj thonë se nuk do të votojnë asnjë dokument që arrihet jashtë Kuvendit dhe që nuk përmban ndryshimin e sistemit.

Opozita parlamentare e shikon kthimin e demokratëve në tryezën e dialogut, si tregues se ata që pranuan mandatet dhe njohën Kuvendin ishin në rrugën e duhur. Ironitë nuk i kursejnë ndaj Lulzim Bashës.

“Luli kthehet përsëri të pika zero duke ikur me vrap, nga “Rama ik” ,“Damiani ik”, sot janë bërë miq”.

Por deputetët e rinj nuk janë të gatshëm që të votojnë një dokument që ju vjen nga jashtë i gatshëm, pa u përfshirë kërkesa e tyre për ndryshimin e sistemit zgjedhor.

“Këta janë kapur për veshi për tu ulur te ajo tryezë”.

Ndryshimi i Kodit Zgjedhor kërkon 84 vota, ndërsa mazhoranca ka arritur të ketë më shumë se 100 vota, me ndihmën e opozitës së re, e cila e heshtur dhe e panjohur, zotëron kartonë në Kuvend.

/abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej