Nga e enjtja maska e detyrueshme/ Ja sa do të jetë gjoba. Nëse jeni pa kartë ID…

Duhet të lëçisni

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...

Duke filluar nga dita e enjte, 15 tetor, mbajtja e maskës do të jetë e detyrueshme në ambientë të mbyllura dhe të hapura.

Qeveria ka vendour që qytetarët që shkelin këtë vendim do të gjobiten, ndërsa gjoba do të paguhet në faturën e energjisë elektrike.

Qytetarët që do të jenë pa maskë do të gjobiten me 30 mijë lekë të vjetra, ndërsa në rast të përsëritjes së shkeljes gjoba do të rritet në 6, 9, 12 mijë lekë e me radhë.

Në faturën e energjisë elektrike do të jetë e shënuar se cili person ka bërë shkeljen, së bashku me numrin e kartës së identitetit.

Duke filluar nga 15 tetori, çdo qytetar do të duhet të ketë me vete kartën e identitetit, pasi në rast se kapet nga policia në shkelje dhe nuk ka mjetin e identifikimit, do të shoqërohet në komisariat.

Për sa i përket minorenëve, policia vetëm do t’i këshillojë, ndërsa në ditët në vijim pritet që Ministria e Shëndetësisë të hartojë protokollet e nevojshme për zbatimin e masave të reja kundër përhapjes së koronavirusit.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...

FMN: Covid-19 goditi ekonominë shqiptare, paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan

Është publikuar raporti i FMN për Shqipërinë, lidhur me ndikimin që pati pandemia globale e koronavirusit. Në raport thuhet se Covid-19 goditi dhe dëmtoi ekonominë...