Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Neymar shënon pas 4 muajsh, Brazili mposht Kroacinë para Botërorit

Nga Klodiana 0

Kur jemi edhe 11 ditë para Botërorit për Brazilin duket se gjithçka shkon në mënyrë perfektë. “Seleçao” në përballjen miqësore kundër Kroacisë të zhvilluar sot në “Anfield” ka fituar 2-0, por ky nuk ishte lajmi i vetëm i mirë.

Në fillimin e pjesës së dytë në lojë për Brazilin hyri Neymar, futbollisti i cili nuk shkelte që prej shkurtit në fushat e blerta. Jo vetëm kaq, por 26-vjeçari rezultoi edhe njeriu i ndeshjes.

Ai i dha impuls të ri lojës dhe në minutën e 69-t shënoi një gol mjaft të bukur, pasi dribloi bukur në të majtë. Në minutën e fundit të takimit, ekzaktësisht në të 93-n, ‘seleçao’ shënoi golin e dytë me Firminho-n.

Një takim që tregon shumë për Brazilin, ndërsa nga ana tjetër Kroacia e shumë talenteve duhet të dorëzohet përballë madhështisë së amerikano-jugorëve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej