- Advertisement -

TAG

Botëror

Shkatërrohet stadiumi ku u luajtën disa ndeshje të Botërorit (Film)

Sapo ka përfunduar Kupa e Botës në Rusi, një nga stadiumet ku janë luajtur disa ndeshje të turneut është dëmtuar nga një shi i...

Kombëtarja e Kroacisë dhuron për bamirësi, paratë e fituara nga Botërori

Ndoshta nuk arritën të fitojnë finalën e Kupës së Botës, por Kombëtarja Kroate arriti të fitojë zemrat e të gjithëve me paraqitjet e tyre...

Presidentja më e komentuar e Botërorit, Kolinda Grabar vjen në Tiranë

Jashtë fushës së blertë gjatë këtij Botërori një nga njerëzit më të komentuar ka qenë presidentja kroate. Një javë pasi ndoqi finalen e botërorit...

Si luenim futboll në fëmininë teme

Nga Ilir Seci Këtyne ditëve të Kampionatit Botnor po kuvendonim me Ditmarin për futbollin...njana temë qiti tjetren e tue kuvendë dolem te fminia jeme... -“A keni...

Belgjika mund Anglinë për herë të dytë, fiton vendin e tretë në Botëror

Nga një gol për çdo pjesë i ka mjaftuar Belgjikës për të marrë fitoren e dytë kundër Anglisë dhe vendin e tretë në Kupën...

Era Istrefi flet për futbollistin e preferuar në Konferencën e Botërorit, s’është shqiptar

Kur kanë mbetur vetëm pak orë nga finalja e Botërorit, emocionet sa vijnë e shtohen. Jo vetëm futbollistët, por edhe këngëtarët që do të...

Në “Botërorin” e fëmijëve, fituesit u fshijnë lotët humbësve (Film)

Botërori është ngjarja më e ndjekur sportive në të gjithë globin. Një audiencë e panumërt në gjithë botën shikon me pak a po shumë entuzisëm...

Gjermania pa Hummels në vendimtaren me Suedinë

Gjermania luan sot në 20.00 ndeshjen e dytë të saj në këtë Botëror përballë Suedisë. Gjermania duhet të fitojë me çdo kusht ndaj Suedisë...

A mund të jemi tifozë me Serbinë, sepse ndiqnim TV jugosllav?

Nga Armand Plaka Ndoshta do të duhej të hapej me kohë e si shkak shërbeu pikërisht Botërori i Futbollit, pasi s’kishte si ndodhte ndryshe. Një...

Valon Behrami kërcënohet me vdekje: Do të të mbysim!

Tifozët e kombëtares braziliane nuk e kanë kapërdirë barazimin e skuadrës së tyre kundër Zvicrës ditën e djeshme, dhe për më tepër kanë reaguar...

Latest news

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...
- Advertisement -