Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndërtimet te Kopshti Botanik, Boçi: Vendim antikushtetues

Nga Klodiana 0

Ish-deputeti i PD Luciano Boçi tha se VKM me anë të së cilës bëhen shpronësime është antikushtetues.

Me anë të një dalje për mediat, Boçi theksoi se dyshja Rama – Veliaj po grabisin tokën publike te Kopshti Botanik, kurse shtoi se e tillë grabitje ka interesa korruptive.

“Ky vendim është grabitje që kërkon të plotësojë interesa klienteliste me natyrë korruptive. Prandaj, Senati Akademik nesër duhet t’ia mbyllë portat kësaj vjedhje të portës e nuk duhet të bjerë pre e shantazheve të zyrtarëve të bashkisë dhe qeverisë. Unë mendoj se Senati do e hedh poshtë me neveri këtë VKM antiligjore. Çdo vendim tjetër do çonte anëtarët e Senatit përpara përgjegjësisë ligjore. Edhe administratori duhet të përgjigjet ligjërisht. Përgjegjësi do kenë edhe përfaqësuesit e ministrisë. Çdo rreshtim tjetër ata do të shkonin pranë dyshes Rama e Veliaj, për tëe grabitja. Nesër ata kanë të drejtë që të qëndrojnë në krah të Senatit të universitetit, përkrah studentëve apo përkrah hajdutëve të pronës”, deklaroi Boçi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej