Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndalimi i Henri Çili/ Meta: Nuk do të habitesha sikur Lubonja dhe Artur Zheji të arrestoheshin si drejtues të Camorra-s

Nga Klodiana 0

Presidenti Ilir Meta në një dalje të jashtëzakonshme për mediat ka komentuar ndalimin e botuesit dhe themeluesit të  UET, Henri Çili.

Meta deklaroi se në këtë vend ku puçistët janë në alert nuk do të habitej nëse e njëjta gjë do i ndodhte dhe analistit Fatos Lubonja dhe gazetarit Artur Zheji, nën akuzën se janë drejtues të Camorra-s në Itali.

“Tani cilido që ka probleme me ligjin, duhet të përballet parapara organeve të drejtësisë. Presidenti i republikës duhet t’i drejtohet popullit. Sdo habitesha që për shkak të alertit të pushtetit puçist, që do të dëgjonit sikur Fatos Lubonja, apo Artur Zheji të arrestoheshin, pasi dyshohen se drejtojnë organizatën e Camorrës.”, tha Meta për gazetarët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej