Ndahet nga jeta “babai i Tiramisusë”

Duhet të lëçisni

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Kosova ka bojkotuar Lojrat Olimpike në Pekin. Mësohet se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Dita e Rinisë, Basha: Secili është i shenjtë në individualitetin e vet, jemi të barabartë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale momente nga organizimi i sotëm për Ditën e Rinisë. Ndër të tjera, kryedemokrati thekson...

COVID-19, Infektohen 346 qytetarë, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 346 të infektuar. Në raportimin ditor të rasteve bëhet e ditur se si pasojë e...

Ado Campeol, i quajtur nga mediat italiane “babai i Tiramisusë”, ka vdekur në moshën 93-vjeçare.

Campeol ishte pronar i “Alle Beccherie”, një restorant në Italinë veriore ku ëmbëlsira e famshme u shpik nga gruaja e tij dhe një kuzhinier.

Pjata, e cila përmban biskota të njomura me kafe dhe mascarpone, u shtua në menunë e tyre në vitin 1972, por nuk u patentua kurrë nga familja.

Që atëherë është bërë një element kryesor i kuzhinës italiane, i përshtatur nga kuzhinierët në mbarë botën.

Ka pasur mosmarrëveshje të gjata në lidhje me origjinën e tiramisu-s, duke përfshirë pretendimet se ai shërbehej në një bordello në qytetin verior italian të Trevisio.

Megjithatë, pranohet gjerësisht, receta është zhvilluar në restorantin Campeol në qytet.

Luca Zaia, guvernatori i rajonit Veneto, ishte ndër ata që bënë nderime, duke postuar në Tëitter se qyteti kishte “humbur një yll tjetër në historinë e ushqimit dhe verës”.

Alle Beccherie u hap nga familja e Campeol në 1939 dhe Campeol mori përsipër biznesin në fund të Luftës së Dytë Botërore.

​​Shefi i kuzhinës Roberto Linguanotto është bashkë-shpikësi i embëlsirës. Pjata ishte rezultat i një aksidenti gjatë përgatitjes së akullores me vanilje.

Linguanotto hodhi pak djathë mascarpone në një tas me vezë dhe sheqer dhe pasi vuri re shijen e këndshme të përzierjes, i tha gruas së Campeol, Alba.

Dyshja më pas e përsosi ëmbëlsirën duke shtuar kafe dhe duke e spërkatur me kakao,  duke e quajtur Tireme Sù.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Kosova ka bojkotuar Lojrat Olimpike në Pekin. Mësohet se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Dita e Rinisë, Basha: Secili është i shenjtë në individualitetin e vet, jemi të barabartë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale momente nga organizimi i sotëm për Ditën e Rinisë. Ndër të tjera, kryedemokrati thekson...

COVID-19, Infektohen 346 qytetarë, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 346 të infektuar. Në raportimin ditor të rasteve bëhet e ditur se si pasojë e...

Makina bie në humnerë, humb jetën një 17-vjeçari në Bulqizë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë pasditen e së mërkurës. Bëhet e ditur se rreth orës 17.00 në Tërbish ka rënë disa...