“Pagat 200 mijë, çmimet e larta”, Rama: Italianët vinë këtu dhe thonë sa lirë

Duhet të lëçisni

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Kryeministri Edi Rama vijon me replikat e tij me ndjekësit në rrjetet sociale. Teksa kreu i qeverisë ka publikuar pamje nga punimet e Unazës së Madhe në kryeqytet, një qytetar i kujton rritjen e çmimeve dhe pagat e ulëta.

Kkryeministri, në përgjigjen e tij e kundërshton duke i thënë se pagat nuk janë 200 mijë lekë, por 300 mijë. Rama nuk bie dakord gjithashtu edhe me çmimet. Sipas kreut të qeverisë italianët thonë se çmimet janë më të lira në Shqipëri.

Repliklat:

Komentuesi: Po për ata qeë marrin 200.000 në muaj, çfarë keni bërë …ushqimet nëe supermerkato janë më të shtrenjta se në itali ….apo ju mendoni për turistët

Edi Rama: Jo nuk ka 200 mijë lekë në muaj, sepse 300 është paga minimale qeë vitin tjetër do jetë 320 dhe në fund të mandatit do shkojë 400! Sa për krahasimet me çmimet e Italisë nuk qëndrojnë, sepse jo më kot italianët kur vijnë në Shqiperi thonë sa lirë është këtu, ndërkohe qëe duhet mbajtur parasysh se çmimet nuk i vendos qeveria, po tregu dhe tregu e mat fuqineë blerese të një vendi demokratik, faktikisht konsumi në Shqipëri është rritur vijimësisht nuk ështe ulur:-)

Më shumë shkrime

E Freskët taze

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...