Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet e dy skuadrave

Nga Klodiana 0

Shqipëria do të kërkojë të zhbëjë në Moldavi humbjen e hidhur që i la sfida me Turqinë, ndërsa Edi Reja ka vendosur të bëjë dhe ndryshime në formacion. Kështu, titullar nga minuta e parë do të jetë Lorenc Trashi, i cili bën debutimin e tij me fanellën kuqezi, duke ulur në stol Lenjanin. Po ashtu, ndryshe nga përballja me Turqinë, edhe Memushaj ka përfunduar në pankinë, teksa vendin e tij dhe shiritin e kapitenit e ka marrë Amir Abrashi.

Ja formacionet e plota:

Moldavi-Shqipëri 20:45

Moldavia: Koshelev, Mudrac, Prepelita, Posmac, Graur, Reabciuk, Ionita, Anton, Cebotaru, Suvorov, Sidorenko.
Trajner: Semen Altman

Shqipëria: Strakosha, Veseli, Dermaku, Gjimshiti, Ismajli, Trashi, Gjasula, Bare, Abrashi, Cikalleshi, Manaj.
Trajner: Edi Reja

Mold Shqip
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej