Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ministria e Shëndetësisë e konfirmon: 12 raste të reja në Shkodër, rikthehet vrullshëm Lezha

Nga Klodiana 0

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka konfirmuar sot 27 raste të reja me koronavirus në Shqipëri gjatë 24 orëvë të fundit ku situata paraqitet mjaft shqetësuese në Shkodër dhe Lezhë.

Vetëm gjatë ditës së sotme në Shkodër janë konfirmuar 12 raste të reja, mes tyre edhe një fëmijë, ndërsa Lezha ka numëruar 5 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit.

Tirana ndërkohë ka shënuar 3 raste të reja, ndërsa Durrësi, Fieri dhe Kavajë me nga 2 raste të reja. Një rast tjetër është shënuar edhe në Mirditë.

Raste të reja gjatë 24 orëvë të fundit sipas rretheve

-12 raste Shkodra
-5 raste Lezha
-3 raste Tirana
-2 raste Fieri
-2 raste Durrës
-2 raste Kavajë
-1 rast Mirditë

Raste totale në të gjitha rrethet

– Tiranë 146 raste
– Durrës 32 raste
– Lushnje 4 raste
– Elbasan 8 raste
– Fier 25 raste
– Kavajë 8 raste
– Rrogozhinë 2 raste
– Korçë 16 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 22 raste
– Lezhë 11 raste
– Berat 1 rast
– Has 8 raste
– Krujë 5 raste
-Tropojë 4 raste
– Pukë 4 raste
– Mirditë 3 raste.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej