Ministria e Shëndësisë e mohon: Ishte me koronavirus, por vdiq nga tumori

0
157

Një grua 76 vjeçe ka ndërruar jetë tek spitali Infektiv gjatë paradites së sotme.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë e moshuara ishte konfirmuar pozitiv me koronavirus dhe gjendej e shtruar atje, por nuk kishte simptoma.

Ministria e Shëndësisë thekson nga ana e saj se e moshuara nuk ka ndërruar jetë prej koronavirusit, por prej kancerit të pankreasit si edhe disa sëmundjeve të tjera shoqëruese.

Njoftimi i plotë

Lidhur me lajmin e publikuar në media për një 76 vjeçare që ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në Tiranë, Ministria e Shëndetësisë informon se, sipas shërbimit infektiv, pacientja ishte asimptomatike për Covid19 dhe ishte transferuar nga shërbimi i mjekësisë interne ku rezultoi batëse me Covid19.

Pacientja ka ndërruar jetë nga sëmundja e tumorit të pankreasit, me metastaza hepatike. 76 vjeçarja nga Tirana vuante dhe nga diabeti mellitus dhe Insuficiencë kardiake e dekompesuar.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.