Bizneset në Sarandë në protestë: Ndaloni punimet në bulevardin e qytetit

0
253

Prej kohës qytetarët e Sarandës protestojnë për ndërtimin e Bulevardit të ri. Ditën e sotme janë mbledhur përfaqësues të bizneseve, të cilët kërkojnë të hapet bulevardi.

Raportohet se punimet në Bulevardin e Sarandës dëmtojnë aktivitetin e bizneseve të cilat ndodhen në këtë bulevard. Këta përfaqësues janë shprehur se kanë një kosto të pallogaritshme, dhe kjo gjë i dëmton edhe më tepër.

Bizneset kanë kërkuar me ngulm që të ndërpriten punimet në mënyrë që bizneset të fillojnë aktivitetin e tyre ndërkohë që punimet për bulevardin e Sarandës vijojnë.

Ata kanë deklaruar se protestat do të vazhdojnë deri në pezullimin e punimeve nga firma ndërtuese.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.