Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meta tregon detaje nga takimi me Kurtin dhe Mustafën

Nga Klodiana 0

Pas takimit që pati dje me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Isa Mustafën e LDK-së, Presidenti Ilir Meta i ka falënderuar për solidaritetin që kanë treguar në mbështetje të familjeve të prekura nga tërmeti.

Përmes një postimi në “Facebook” Meta thekson se i ka uruar krerët e këtyre partive për partneritetin e tyre për krijimin institucioneve të reja qeverisëse.

“Dje në Prishtinë falënderova edhe Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja z.Albin Kurti dhe Kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës z.Isa Mustafa për solidaritetin që kanë treguar dhe ndihmën konkrete që kanë dhënë në mbështetjen e familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Si fitues të zgjedhjeve parlamentare iu urova suksese në partneritetin e tyre për krijimin e institucioneve të reja qeverisëse. Kosova i ka të gjitha mundësitë të jetë një shembull i mirëqeverisjes në rajonin tonë.”, shkruan Meta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej