Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meta: Sa të jem unë president, integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

Nga Media 0

Refuzimi i Metës për të dekretuar ministrin e Jashtëm Gent Cakaj, duke e motivuar me deklaratat e tij rrezikshme për çështjen e kufijve, u prit keq nga Rama. Kreu i qeverisë i kërkoi ndjesë Kosovës për këtë vendim të presidentit. “Argumentat e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin”, tha Rama.

Por Meta ka reaguar para pak minutash duke deklaruar se sa të jetë ai president i vendit, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë.

“Pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në sekondën e fundit si President i vendit tim”, ka shkruar Meta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej