Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meta: Nuk do të jap dorëheqjen, do jem deri në 2022 (film)

Nga 27.al 0

Presidenti i Republikës Ilir Meta tha në një dalje për mediat se nuk do të japë dorëheqjen por do të jetë në detyrën e caktuar deri në mbarim të mandatit.

Kreu i shtetit shtoi se nga Presidenca do të fillojë ringritja e Republikës dhe se Shqipëria nuk do të bëhet koloni e asnjë institucioni ndërkombëtar.

“Edhe sikur të bëheshin zgjedhjet që nuk ekzistojnë më ligjërisht e ardhmja europiane e Shqipërisë dhe çelja e negociatave do të kishte një të ardhme të paditur për një kohë shumë të gjatë. Zgjedhje të tilla nuk plotësojnë asnjë standard minimal të kritereve të Kopenhagenit por Shqipëria do të dënohej edhe nga Gjykata Europiane e të drejtave të njeriut. Jam i qartë, nuk kam anuluar zgjedhjet në asnjë ambasadë, por në Shqipëri. Kam krijuar mundësitë për dialog por zgjedhje më 30 qershor ligjërisht nuk ka dhe nuk do të ketë. Ky institucion nuk i përket Ilir Metës. Ky institucion nuk do të bjerë kurrë por përkundrazi nga ky institucion do të fillojë ringritja e Republikës. Ky vend nuk do të bëhet koloni e asnjë institucioni ndërkombëtar. Vend që i takon gjithë shqiptarëve. Bashkë do të jemi deri më 24 korrik 2022”, deklaroi Presidenti.

LIVE – Konferencë për shtyp

Publiée par Ilir Meta sur Lundi 24 juin 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej