Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meta nesër konferencë të jashtëzakonshme për shtyrjen zgjedhjeve

Nga Klodiana 0

Presidenti, Ilir Meta nis nesër ditën e parë të javës me konferencën e jashtëzakonshme për mediat në ora 08:00, lidhur me shtyrjen e datës se zgjedhjeve lokale.

Kujtojmë se Meta  ka vendosur ditën e djeshme, kur sapo kishte nisur protesta e opozitës para godinës së kryeministrisë, që të shfuqizojë dekretin për mbajtjen e zgjedhjeve në 30 Qershor.

Presidenti ka vendosur të shfuqizojë Dekretin nr.10928, për zhvillimin e zgjedhjeve lokale, të cilat ishin vendosur të realizoheshin më 30 qershor.  Meta thot se ky vendim është marrë për të çtensionuar situatën dhe rrezikun për përshkallëzimin e paparashikueshëm të konfliktit në vend.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej