Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meta lëshon sfidën e radhës: Pres Ramën për një datë të re zgjedhjesh

Nga Klodiana 0

Presidenti Ilir Meta është shprehur i gatshëm që të rishikojë datën e zgjedhjeve, në rast se Rama e konsideron këtë një ters.

Kushti i vetëm për datën e re sipas Metës, është që ato të mbahen para datave 17 dhe 18 Tetor, kur do të vendoset lidhur me çeljen e negociatave të vendit me BE-në.

“Kam përshtypjen se kryeministri e perception si datë tersi 13 Tetorin. 17 dhe 18 Tetori janë dy data shumë të rëndësishme, ku do të vendoset për çeljen e negociatave. Të gjithë ne e kemi të qartë se me mik shumë të fortë, provimin e Qershorit e shtymë për në vjeshtë, është e domosdoshme që të jemi mjaft të përgjegjshëm dhe korrektë përpara shqiptarëve, unë si president, zoti Rama si kryeministër i vendit, dhe si zoti Basha që është kreu i opozitës.

Nëse ne nuk bëjmë zgjedhje gjithë përfshirëse brenda Tetorit, atëherë provimi i vjeshtës është i pakalueshëm. Nuk duhet të humbasim asnjë orë nga sot dhe në vijim. Jam fleksibël që ta rishikoj 13 Tetorin, ai është i mirëpritur, dhe askush nuk duhet të mendojë se do të dalë me kosto zero nga kjo”, u shpreh Meta nga Durrësi.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej