Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meta i gatshëm për një tryezë tjetër/ “Marrëveshja e reformës zgjedhore, është një shfajësim”

Nga Media 0

Presidenti Ilir Meta në një intervistë të dhënë së fundmi ka folur për marrëveshjen e reformës zgjedhore, të cilën e shikon më shumë si një shfajësim të palëve, sesa një marrje përgjegjësie.
Meta ka deklaruar se është i gatshëm për një tryezë tjetër, në të cilën do të ketë më shumë përgjegjshmëri.
“Jemi më shumë në një marrëveshje shfajësimi të palëve sesa në një tryezë kur palët kanë marrë përgjegjësinë. Ky është një hap i vogël pozitiv sepse miratimi i kësaj reforme ishte një nga kërkesat e para të Bundestagut, duke shpresuar që të mos ketë ndinjë surprizë rrugës.
Kërkohet një tryezë tjetër më e përgjegjshmë, pasi reforma nuk zgjidh ndonjë gjë të jashtëzakonshme, por është mjaft vonë, pasi dëmet janë bërë”, shprehet Presidenti Ilir Meta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej