Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mediat kosovare: Ditmir Bushati në krye te Vetëvendosjes

Nga Klodiana 0

Pas lajmit se Vetëvendosje ishte regjistruar si subjekt zgjedhor edhe në Shqipëri, mediat kosovare kanë njoftuar se në krye të degës në vendin tonë do të qëndrojë Ditmir Bushati, ish-ministri i jashtëm.

Sipas burimeve të afërta me Vetëvendosjen, Bushati pritet të largohet nga Partia Socialiste dhe t’i bashkohet Vetëvendosjes.

Kujtojmë se Bushati një javë më parë ka mbajtur një fjalim të fortë në Kuvend, ku u shpreh se kishte ardhur koha që përpara interesave partiakie, të vendosej interest kombëtare.

Tashmë mbetet të presim dhe të shohim aksionin e radhës së tij, nëse me të vërtetë do të vendoset në krye të Vetëvendosjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej