Më mirë gëzo shtëpinë tënde, se të hidhërosh një komb të tërë

Duhet të lëçisni

Koalicioni “Aleanca për ndryshim”/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Pas arritjes së koalicionit "Aleanca për Ndryshim" mes PD dhe 13 aleatët e saj, kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar ditën e...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Nga Elona Caslli

Rrëfenjë

Një mbret, që i binte më qafë njerëzisë, pyeti dikur një njeri të perëndisë se nga të gjitha faljet që bëjnë njerëzit, çfarë do të ishte më e mirë tek Zoti.

Po- iu përgjigj njeriu i mirë,- falja më e mirë është që ti të flesh deri në drekë, kështu që gjatë kësaj kohe të mos mundesh t’i bësh keq botës.

Saadi Shirazi – Gjylistani dhe Bostani

Xhaxhi Edi, në kontekstin e pohimit tënd që mandatin e tretë po e kërkon për Shqipërinë, pasi në të kundërt do shpenzoje kohë me familjen tënde, e fillova këtë mesazh me rrëfenjën e mësipërme.

Nëse në rrëfenjën e mësipërme njeriu i perëndisë do të zëvendësohej nga kombi shqiptar, do të të jepte këtë përgjigje;

– Më mirë gëzo familjen tënde, se të hidhërosh një komb të tërë, pasi siç do të shprehej me të drejtë Genc Sejko: Çdo shqiptar, përveç Erion Veliajt, është më pak i dëmshëm dhe më pak hidhërimprurës se ti në qeverisje.

Ndaj, mos ia kurse gëzimin familjes sate dhe mos ia shto hidhërimin kombit shqiptar.

Post Scriptum- Sikundër thuhet në rrëfenjë: Rama, Gëzo familjen tënde dhe fli deri në mesditë.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Koalicioni “Aleanca për ndryshim”/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Pas arritjes së koalicionit "Aleanca për Ndryshim" mes PD dhe 13 aleatët e saj, kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar ditën e...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...