Mbyllet mbledhja e grupit parlamentar të PD-së, opozita nuk do e braktisë Kuvendin nesër

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Është mbyllur mbledhja e grupit parlamentar te PD-së. Burime bëjnë me dije se në mbledhje është vendosur që grupi i Partisë Demokratike nuk do ta braktisë Kuvendin.

Grupi parlamentar i PD-së u mblodh ditën e sotme në orën 19:00, vetëm një ditë para seancës së radhës parlamentare ku pritet të votohet qeveria e re.

Kujtojme se sot, kryeministri Edi Rama ka nxjerrë të plotë programin e tij qeverisës për 4 vitet e ardhshme. Në programin për 4 vitet e katër vitet e ardhshme, premtohet që ekonomia do të rritet çdo vit me 4.5%, e me këtë ritëm do të ketë edhe lëvizje në paga, me të paktën 40%, ndërsa ato të administratës pritet që të kalojnë deri në 850 mijë lekë.

Për këtë çështje dhe për votëbesimin e qeverisë, nesër në Kuvend janë parashikuar 4 orë fjalim. Në orën 13:00 është parashikuar që kreu i qeverisë t’u përgjigjet pyetjeve të deputetëve deri në orën 16:00.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...