Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbërrin në Presidencë dorëheqja nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës, Valdrin Pjetri

Nga Ejona 0

Ka mbërritur para pak minutash në Presidencë dorëheqja nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës nga Valdrin Pjetri.

Dorëheqja është dërguar tek presidenti i Republikës Ilir Meta nga prefekti i Qarkut Shkodër, Cesk Millja i cili ka dhënë argumentin se në mbledhjen e konstituuimit të këshillit bashkiakë e datë 18 Gusht, Pjetri ka paraqitur dorëheqjen e tij përpara betimit në detyrën e kryebashkiakut.

Dorëheqja e Pjetrit erdhi pas denoncimeve të shumta dhe të faktuara nga ana e Partisë Demokratike për lidhjet e tij me krimin në të kaluarën si dhe mos kallëzimi i dënimeve të tij në formularin e dekriminalizimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej