Maskat, në rrugë për futbollin

Duhet të lëçisni

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet në krah të Edi Ramës (film)

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet krah Ramës. “Najada Çomon e kam ftuar për të dëshmuar për të sjellë një dëshmi ndryshe nga vija...

Mesila Doda: Edi Ramën e presin vetëm zinxhirët e burgut (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda e ftuar në studion e ABC, ku është shprehur se opozita prej katër vitesh ka denoncuar dhe...

Eurostat: Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër i Europës

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me...

Sopoti ndalohet nga njerëz të maskuar përpara ndeshjes me Pogradecin dhe i kanë kërkuar t’i lënë ndeshjen liqenorëve, duke ia arritur qëllimit. Takimi i luajtur në Krujë përfundoi 0-2

Kthehen maskat në rrugë, madje në mes të ditës dhe meqenëse jemi në Shqipëri, arsyeja e këtij “show” kërcënues nuk ishte grabitja. Eshtë ndaluar autobuzi i ekipit të futbollit Sopoti, pa mbërritur në stadiumin e Krujës dhe njerëzit e maskuar, të cilët dolën nga një fuoristradë, i kanë kërkuar  futbollistëve dhe stafit t’i lërë ndeshjen Pogradecit. Kërkësa “zyrtare” e drejtuar librazhdasve duket si fjalëkryq, qoftë edhe për arsyen se pse ka ndodhur pikërisht në atë aks rrugor. Për t’u sqaruar, ndeshja Sopoti – Pogradeci, e vlefshme për javën e 22-të të Kategorisë së parë, Grupi i Jugut, meqenëse Sopoti nuk ka ende një impiant të vetin ishte caktuar të luhej në stadiumin “Kastrioti”. Sipas njoftimit standart, mjeti i kërcënuesve  nuk është identifikuar dhe kështu që nuk ka se si të pretendosh të ndalohet, ndërsa futbollistët e Librazhdit dhe stafi që e shoqëronte kanë bërë denoncim në policinë e Krujës përpara fillimit të takimit. Dhe sa për satistikë, maskat në rrugë e bën efektin, pasi ndeshja që u zhvillua pas ngjarjes përfundoi 0-2 për pogradecarët.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet në krah të Edi Ramës (film)

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet krah Ramës. “Najada Çomon e kam ftuar për të dëshmuar për të sjellë një dëshmi ndryshe nga vija...

Mesila Doda: Edi Ramën e presin vetëm zinxhirët e burgut (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda e ftuar në studion e ABC, ku është shprehur se opozita prej katër vitesh ka denoncuar dhe...

Eurostat: Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër i Europës

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me...

Rama: Spitalet para 7 vitesh nuk kishin batanije, në oborr shiteshin gjyslyqe “Gucci dhe versaqe”

Kryeministri Edi Rama bëri një bilanc të sistemit të shëndetësisë në këto vite qeverisje. Në fjalën e tij në programin "shëndetësia që duam", Rama tha...