- Advertisement -

TAG

ndeshja

Ndeshja mes Bazelit dhe Partizanit rrezikon të luhet me stadium të boshatisur

Skuadra e Bazelit mund të rrezikojë të luajë kundër Partizanit pa asnjë tifoz në shkallët e stadiumit. Kjo për shkak se tifozët e ekipit zviceran,...

Festa e çmendur e tifozëve të Partizanit/ Shkallët e stadiumit marrin flakë (film)

Partizanit i kanë mjaftuar vetëm pak minuta pas nisjes së derbit për të shënuar golin e par përmes William Cordeiro. Goli u shënua në minutën...

Lajmi i ditës/ Kryendeshja Librazhdi – BE doli barazim

Dje, është zhvilluar derby i Europës mes Librazhdit dhe Bashkimit Europian. Sipas kapitenit të skuadrës shqiptare, Taulant Balla ndeshja ka dalë në barazim. Vetë...

Skuadrat mbërrijnë në “Elbasan Arena”, fusha e stadiumit në gjendje perfekte

Shqipëria do të luajë sot në orën 19:00 sfidën miqësore të programuar për muajin mars me Norvegjinë në “Elbasan Arena”. Trajneri Christian Panucci do...

Supergol i Manxukiç, barazon rezultatin me roveshatë (film)

Është duke u luajtur në Stadiumin Kombëtar të Uellsit në Kardif finalja e Ligës së Kampioneve mes Juventusit dhe Realit të Madridit. Të dyja skuadrat,...

Shqipëri-Izrael në shtetrrethim (foto+video)

Duhen më pak se dy orë nga nisja e takimit eliminator të Botërorit Rusi 2016, Shqipëri-Izrael. Me qindra forca policore janë vendosur rreth ambienteve të...

Ja formacioni i Shqipërisë në takimin e sotëm me Izraelin

Skema e përdorur në takimin e sotëm me kombëtaren izraelite do jetë e njëjtë me atë të përdorur në shumë takime, pra 4-3-2-1. Forcat më...

Ndeshja Shqipëri-Izrael/ Elbasani gati për shtet rrethim (video)

Forca të shumta policie janë nisur në drejtim të Elbasanit, për mbarëvajtjen e sigurisë në ndjeshjen që do të zhvillohet sot mes Shqipërisë dhe...

Ish presidenti i federatës serbe: Dronin në Beograd e hodhën Serbët

“Droni në Beograd” ishte vepër e serbve, deklaron ish presidenti i federatës serbe të futbollit që aso-kohe ishte në detyrë, Tomislav Karaxhiç. Kjo deklaratë e...

Shqipëri-Spanjë/ Vitolo: Nuk presim një ndeshje të lehtë

Autori i golit për spanjollët në ndeshjen e djeshme me Italinë, Vitolo ka paralamëruar  sot në konferencë për shtyp shokët e skuadrës për ndeshjen me...

Latest news

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...

Përplasja me Bashën, Berisha merr 6 deputetë të grupit të PD

Sali Berisha e nisi foltoren e tij me demokratët për të krijuar një parti që sipas tij në fund do të dalë më e...

KFOR: Po monitorojmë situatën në mbarë Kosovën

Misioni ushtarak i NATO-s në Kosovë ka thënë të hënën se ka rritur numrin e patrullimeve në gjithë Kosovën, përfshirë edhe pjesën veriore. “KFOR-i po...

Vuçiç nuk pranon propozimin e ambasadorëve për zgjidhje në veri: Ishte kërcënim dhe fakt i kryer

Ka përfunduar në Beograd takimi mes presidentit  Alëksandër Vuçiç dhe ambasadorëve të Quint-it, ku nuk është arritur asnjë marrëveshje. Takimi filloi në orën 13:00 dhe...

Tërmeti 5.8 ballë në Kretë, sizmiologu i njohur grek: Nuk pritej i kësaj shkalle, s’e dimë nëse është paralajmërim për të tjera lëkundje

Një tërmet me magnitutë 5.8 ballë të shkallës rihter goditi ishullin e Kretës këtë të hënë, duke shënuar deri më tani dhe 1 viktimë....
- Advertisement -