Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Manastirliu: Shërohen edhe 5 mjekë e infermierë të tjerë të infektuar me koronavirus

Nga Klodiana 0

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka dhënë një tjetër lajm të mirë ditën e sotme lidhur me të infektuarit me koronavirus.

Manastirliu shkruan në “Facebook” se janë shëruar nga ky virus i rrezikshëm edhe 5 mjekë e infermierë të tjerë, duke e çuar në 27 numrin e punonjësve shëndetësorë, që kanë mposhtur COVID-19.

Mesazhi:

Lajm i mirë

Mes 5 personel shëndetësor janë shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit një mjeke dhe katër infermierë janë shëruar pas testit konfirmues nga laboratori i virologjisë në #IShP

Shkon në 27 numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruar nga #COVID19

Deri tani 154 qytetarë dhe staf mjekësor e kanë mundur #covid19

#FORCA

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej